PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci

Dla dzieci przedszkolnych przygotowaliśmy trzy różne programy: INDIANIE, KONIE oraz PIRACI. Wszystkie zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Dzieci dzielimy według podziału grup w przedszkolu i w punktach prowadzimy zajęcia.
Poniżej opis zajęć. Przedstawiony program jest ramowy, kolejność zajęć może ulec zmianie

CENA PROGRAMÓW
 LICZBA DZIECI  cena za dziecko
 powyżej 50 dzieci 78 zł
 40 – 50 dzieci 83 zł
 30 – 39 dzieci 88 zł
 20 – 29 dzieci 93 zł (Indianie, Piraci) / 98 zł (Konie)

INDIANIE

Każdy uczestnik przygotowuje i ozdabia papierowy pióropusz oraz wymyśla indiańskie imię. Jedna z Indianek maluje indiańskie znaki. W lesie uczymy budować tipi i przygotowujemy totemy plemienne. Następnie zapraszamy dzieci do zabaw: wyścigi jaszczurek, rzut lassem czyli łapanie mustangów, polowanie na bizony, równoważnia czejeńska, strzelanie z łuku na przyssawki. Kolejnym punktem jest wyprawa z mapą w poszukiwaniu złota. Każde dziecko wypłukuje drobinki, które Indianka wymienia na cukierki. Na zakończenie przejażdżka bryczką.

KONIE

Na początku pokazujemy stajnię i jej mieszkańców: od najmniejszych kucyków, poprzez małe konie po duże konie gorącokrwiste i potężne konie pociągowe. Poznajemy ich zwyczaje i zachowanie. Dzieci dowiedzą się jak konie mieszkają, co jedzą, jak śpią i jak się komunikują. Opowiemy jaka jest różnica między kucem a źrebakiem.
Na ujeżdżalni dzieci pobiegają jak konie przez przeszkody, będą się ścigać w workach, sprawdzą swoje siły w przeciąganiu liny i będą rzucać podkową.
Kolejny punkt to czyszczenie koni i przejażdżki: dzieci są oprowadzane na mniejszych i większych kucach. Potem czeka nas przejażdżka bryczką.
Następnie poznamy innych mieszkańców naszej stajni: miniaturowe kozy, osiołka Maszę oraz króliczki. Dzieci karmią kózki oraz konie.

PIRACI

Zobaczymy, kto może zostać Piratem i wyruszyć po skarb!
Zaczynamy od morskich tatuaży i budowy papierowych okrętów. W małych basenikach wyławiamy wędkami zwierzęta morskie a później organizujemy połów pereł. Najmłodsi ścigają się plastikowymi stateczkami.
Kolejny punkt to konkurencje pirackie: przejście po trapie czyli pokonanie belki zawieszonej tuż nad ziemią, szukanie ukrytych piratów przez lunetę, ucieczka przed rekinami, wyścigi w kołach ratunkowych; oraz bitwa czyli strzelanie pukawkami do okrętu.
Następnie każdy uczestnik dostaje kawałek mapy, który po połączeniu z kawałkami kompanów, wskaże drogę do skarbu. Czy odkryją gdzie jest ukryty? Czy odnajdą skrzynkę ze złotem?
Na zakończenie pasujemy dzieci na prawdziwych piratów!

PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci konie 6
PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci przedszkole 3
PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci przedszkole 2
PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci przedszkole 1
PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci piraci 5
PRZEDSZKOLE: Indianie, Konie, Piraci piraci 6