Pytania i odpowiedzi – obozy jeździeckie

Dlaczego obóz właśnie u nas?

Co nas wyróżnia wśród innych organizatorów obozów jeździeckich?

  • posiadamy wszystkie zezwolenia uprawniające do organizacji obozów:
    licencję turystyczną nr 599 oraz gwarancję turystyczną, które pozwala nam organizować imprezy turystyczne (wiele placówek nie ma tej licencji, a tym samym nie moze organizować kolonii i obozów),
    – jesteśmy pod nadzorem: kuratorium oświaty, sanepidu, straży pożarnej, marszałka województwa mazowieckiego,
    – spełniamy standardy ochrony małoletnich (tzw. ustawa Kamilka);
  • bezpieczeństwo jazd:
    instruktorzy z uprawnieniami i doświadczeniem,
    – dobrze dobrane konie,
    odpowiedio prowadzone zajęcia, gdzie jest dużo wskazówek, aby doskonalić umiejętności i dosiad a ćwiczenia są dostosowane do poziomu umiejętności,
    – wyjazdy w teren są dla osób, które powodują na koniu i nim kierują; jeźdźcy, którzy jeszcze potrzebują pomocy, są prowadzeni w lesie,
    – galopy zaczynamy wtedy, kiedy jeździec działa na koniu a nie koń go wozi, dodatkowo siedzi w siodle w kłusie ćwiczebnym, pracuje biodrami podążając za ruchem konia, potrafi jechać bez strzemion (w galopie moze sie zdarzyć, że dziecko zgubi strzemie i nie ma to spowodowac automatycznie upadku); galop nie jest „jak się uda” – albo dziecko jest gotowe na zagalopowania albo jeszcze musi poprawić dosiad; ma to być bezpieczne dla jeźdźca i przyjemne dla konia,
    odpowiednie miejsce do jazdy – teren ogrodzony; u nas jest hala z oknami i bramami, która chroni przed upałem i deszczem (podczas ulewy jazdy nie przepadają), jest nawodnienie, więc jest dobre podłoże i piach nie pyli;
  • atrakcyjny program poza stajnią:
    – wychowawcy, którzy organizują różnorodne zajęcia tak, aby dzieci nie spędzały czasu z telefonami i w pokojach,
    – zapewniamy różnorodny sprzęt plastyczny, rekreacyjny i sportowy (np.: hobby horse i tor do skoków, koraliki do tworzenia bizuterii, kompasy i mapy do zabaw terenowych i wiele, wiele innych) – tak aby zajjęcia były ciekawe, niecodzienne,
    basen z ratownikiem WOPR, dajacy ochłodę w gorące dni;
  • smaczne posiłki, chwalone przez dzieci i rodziców; możliwość diety wegetariańskiej, bezmlecznej i bezglutenowej bez żadnych dopłat;

Ile wynosi zaliczka? Kiedy zrobić dopłatę?

Zaliczka za turnus 7 dniowy wynosi 700 zł a przy turnusie 9-dniowym: 900 zł.
Przy wpłacie zaliczki pozostałą kwotę należy wpłącić nie później niż 14 dni przed obozem. To oznacza, że dopłatę można zrobić wcześniej, w dowolnym czasie, ale nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. Dokonując wpłaty przez link do płatności, wpłata jest księgowana od razu po wpłacie, bez znaczenia czy jest to dzień roboczy czy świąteczny.

Kiedy mogę uzyskać zniżkę czy rabat na obóz?

Zniżki i rabaty są naliczane tylko przy zapisywaniu dziecka. Przy wypełnianiu formularza należy wpisać odpowiedni kod. Aktulne kody są podane na stronie rezerwacji.
Jeżeli kod nie zostanie użyty przy rezerwacji, później nie ma możliwości uzyskania przysługującego rabatu.

W jaki sposób dzieci są przydzielane do grup?

Podczas turnusu są dwie lub trzy grupy wiekowe: młodsza i śtarsza lub młodsza, średnia, starsza. Zależy to od liczby dzieci zgłoszonych na wypoczynek. Podział następuje po zapisaniu ok. 2/3 uczestników.
Najczęściej grupa młodsza to dzieci w wieku 7/8-8/9/10 lat, grupa średnia 9/10-11/12 lat, grupa starsza 12/13-15/17 lat, ale w różnych terminach może być inaczej (np. na jednym turnusie najstarsze dzieci mają po 13 lat i wtedy najstarsza grupa to 12-13 latki). Czasami z jednego rocznika dzieci są w dwóch grupach (dzielimy wtedy uczestników według miesiąca urodzenia oczywiście biorąc pod uwagę zgłoszone przyjaźnie i znajomości).
Zapisując dziecko zawsze można zapytać, jaki jest przedział wiekowy w konkretnej grupie.

Czy można zgłosić aby znające się dzieci były razem w pokoju?

Tak, taką prośbę należy zgłosić przy zapisywaniu dziecka (w formularzu w uwagach).
Jeżeli ktoś zgłasza wspólne zakwaterowanie w późniejszym terminie, nie możemy zagwarantować spełnienia prośby, ponieważ w pokojach nie łączymy różnych grup a może nie być już możliwości zmiany grupy, jeśli lista jest zapełniona. Dotyczy to także dzieci z tego samego rocznika (czasami dzieci w tym samym wieku są w dwóch grupach, np grupa młodsza 7-9 lat, grupa średnia 9-10 lat).

Jak będzie zakwaterowane rodzeństwo / przyjaciele z różnicą wieku?

Standardowo, jeżeli rodzic nie zgłosi inaczej, dzieci przydzielamy do grup według wieku. Tym samym dzieci z dużą różnicą wiekową będą w różnych pokojach (w jednym pokoju nie łączymy różnych grup wiekowych).
Jeżeli opiekun prosi o wspólne zakwaterowanie, to wtedy dzieci będą w tym samym pokoju i w tej samej grupie. Najczęściej będzie to grupa wiekowa odpowiednia dla młodszego dziecka.
Przy bardzo dużej różnicy wieku, dzieci będą w oddzielnych pokojach i w innej grupie wiekowej wraz z rówieśnikami.

Czy dziecko musi mieć kontakt z końmi przed obozem?

Nie, nie jest to konieczne. Na każdym obozie mamy różne grupy zaawansowania: od dzieci nigdy nie jeżdżących konno po dzieci galopujące i skaczące.
Jeśli rodzic ma obawy, można umówić się na jedne zajęcia przed obozem, aby sprawdzić czy dziecko nie boi się koni.

Jak wygląda ogólny plan zajęć na obozie?

  ​7.30 pobudka
  8.00 śniadanie
  8.30 zajęcia
13.00 obiad
13.30 telefony, książka, przygotowanie do zajęć
14.00 zajęcia
18.00 kolacja
19.00 zajęcia
21.00 wieczorna toaleta
22.00 cisza nocna

Co w przypadku gdy dziecko zachoruje lub ulegnie urazowi i nie może uczestniczyć w obozie?

Rezygnacja z obozu jest zgodna z Warunkami Uczestnictwa. Aby nie stracić dokonanych wpłat zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie pozwalające uzyskać zwrot 100% kosztów imprezy turystycznej. Oferujemy takie ubezpieczenie w TUiR Allianz Polska SA. Możliwość wykupienia tego ubezpieczenia jest tylko przy rezerwacji imprezy.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Co w przypadku gdy dziecko zachoruje podczas obozu?

Jeżeli dziecko choruje i nie może dalej pozostać na obozie, Rodzic jest zobowiązany do odbioru Uczestnika. Zgodnie z Warunkami Uczestnictwa otrzymuje 1% należności za każdą niewykorzystaną dobę.
Aby uzyskać całkowity zwrot za niewykorzystane świadczenia, przy zapisywaniu dziecka można wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie. Oferujemy takie ubezpieczenie przy zapisywaniu dziecka w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Co z rzeczami wartościowymi na obozie?

Na obozach jest całkowity zakaz posiadania tabletów, laptopów i innego tego typu sprzętu. Zalecamy także niezabieranie innych rzeczy wartościowych takich jak drogie telefony komórkowe, karty kredytowe i czy duże kwoty pieniędzy. Prosimy również o nie dawanie dzieciom wartościowej odzieży i obuwia. Na czas obozu zachęcamy, aby przekazać pieniądze pod opiekę wychowawcy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zabierają rzeczy wartościowe na własną odpowiedzialność.
Pierwszego dnia po obiedzie zbieramy telefony komórkowe, które są zdeponowane w pokoju wychowawców i dzieci otrzymują je raz dziennie, po obiedzie, na ok. 15 min.

Czy dziecko będzie miało zdjęcia z obozu?

Na każdym turnusie wychowawcy i instruktorzy robią bardzo dużo fotografii. Po turnusie wysyłamy do Państwa link do zdjęć.

Co w przypadku gdy dziecko przyjmuje leki?

W karcie kwalifikacyjnej, którą wysyłamy z dokumentami, należy podać informację o przyjmowanych przez dziecko lekach i sytuacjach, w których powinny zostać podane. Przy przyjeździe wszystkie leki, wraz z opisem podawania, należy przekazać wychowawcy.

Co z komarami i kleszczami?

Podczas obozów letnich okolice ośrodka są poddawane opryskom przeciwko komarom i kleszczom (dlatego prosimy o nienaklejanie specjalnych plastrów w pokojach dzieci, które schodzą ze ściany razem z farbą). Przy wyjściu do lasu przypominamy dzieciom o odpowiednim stroju oraz o używaniu preparatów (prosimy aby rodzice zaopatrzyli dzieci w odpowiednie środki).
Dodatkowo młodsze dzieci można poinstruować przed wyjazdem jak przeprowadzać samokontrolę podczas wieczornej toalety.

Czy dzieci chodzą w niedzielę do kościoła?

Podczas obozów nie organizujemy wyjść do kościoła. Każdy opiekun może odebrać dziecko i we własnym zakresie zorganizować takie wyjście pod warunkiem, że aktualnie nie ma przeciwskazań ze względów epidemicznych, na odwiedzanie dzieci i czasowe ich zabieranie.

Czy mogę otrzymać fakturę za obóz?

Tak, faktury wystawiane są na podmiot wpłacający za obóz.

Od 01.01.2020 fakturę na firmę można otrzymać tylko w przypadku podania jej danych (NIP, pełna nazwa i adres firmy) PRZED DOKONANIEM WPŁATY. Bez podania tych danych wpłata jest fiskalizowana na osobę fizyczną bez możliwości zmiany!

Po zgłoszeniu chęci otrzymania faktury, wysyłamy ją na podany adres email.

Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie obozy letnie stajniawilga 04
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie wakacje z konmi 14
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie obozy jezdzieckie 12
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie obozy letnie stajniawilga 09
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie obozy letnie stajniawilga 1
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie lato w siodle stajniawilga 05
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie kolonie jezdzieckie 20
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie wakacje w siodle stajniawilga 01
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie kolonie w siodle 13
Pytania i odpowiedzi - obozy jeździeckie lato w siodle stajniawilga 06