Wszystko o wakacjach

1. Organizator

Wojciech Janicki STAJNIA WILGA, Cyganówka 53, 08-470 Wilga

organizuje kolonie od 1993 roku; konne kolonie i obozy jeździeckie od 2000 roku;
posiada licencję turystyczną nr 599 wydaną przez Wojewodę Mazowieckiego.
Wszystkie obozy są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, obiekt jest pod kontrolą Straży Pożarnej i Sanepidu.

2. Program letnich obozów - część związana z końmi

ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE

Obozy są organizowane dla dzieci od 7 lat (rocznikowo) do 17 lat, waga nieprzekraczająca 80 kg, podzielonych na grupy wiekowe. Na zajęciach jeździeckich podział jest według umiejętności na 6-8 grup.

Jazdy konne trwają 60 min i są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywają się w hali namiotowej z oknami gdzie dzieci są osłonięte od słońca i jest przewiew oraz w terenie (osoby początkujące mają spacer konny po lesie).

Lekcje są organizowane na różnym poziomie zaawansowania:
– nauka od podstaw dla osób niejeżdżących i kilka razy siedzących na koniu,
– doskonalenie umiejętności w kłusie i w galopie dla osób już jeżdżących,
– dla jeźdźców zaawansowanych, z dobrym dosiadem – nauka skoków.

Liczbę godzin jazdy konnej podczas pobytu wybiera opiekun Uczestnika zapisując dziecko na turnus (od wybranej opcji zależy cena wypoczynku). Pod uwagę należy wziąć poziom zaawansowania Uczestnika, wiek dziecka oraz kondycję fizyczną. Liczba miejsc z więcej niż godziną jazdy konnej dziennie jest ograniczona. Decyduje kolejność rezerwacji.

Do wyboru podczas 7-dniowego turnusu:

 • 6 godzin – OPCJA PODSTAWOWA – zajęcia dla dzieci na dowolnym poziomie: zaczynających naukę lub już jeżdżących;
 • 9 godzin – dla dzieci przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;
 • 11 godzin – dla dzieci o dobrej kondycji, jeżdżących regularnie podczas roku szkolnego, przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;

Do wyboru podczas 9-dniowego turnusu:

 • 8 godzin – OPCJA PODSTAWOWA – zajęcia dla dzieci na dowolnym poziomie: zaczynających naukę lub już jeżdżących;
 • 11 godzin – dla dzieci przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;
 • 14 godzin – dla dzieci o dobrej kondycji, jeżdżących regularnie podczas roku szkolnego, przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;

UWAGA!
Dzieci rozpoczynające naukę jazdy konnej oraz takie, które w dniu przyjazdu nie jeżdżą samodzielnie przynajmniej kłusem (są oprowadzane lub jeżdżą na lonży) muszą być zgłoszone na opcję podstawową. Po wyborze większego pakietu jazd (9 lub 11 godzin podczas turnusu 7-dniowego oraz 11 lub 14 podczas turnusu 9-dniowego) będą miały zorganizowane 6 godzin jazdy konnej (turnus 7-dniowy) i 8 godzin jazdy konnej (turnus 9-dniowy). Różnica w cenie nie podlega zwrotowi. Wynika to z organizacji zajęć i gwarancji jednej grupy początkującej na turnusie, a takie dziecko, ze względu na umiejętności, nie może dołączyć do innej grupy.

W trakcie turnusu, jeżeli będzie taka możliwość (w zależności od wolnych miejsc w grupie na odpowiednim poziomie jeździeckim), można wykupić dodatkowe jazdy konne w cenie 80 zł. (rozliczenie następuje przy wyjeździe Uczestnika). Chęć wykupienia jazd dodatkowych należy zgłaszać przy przyjeździe dziecka, wypełniając oświadczenie o jazdach dodatkowych, lub w trakcie trwania turnusu (601 69 92 92).

POZOSTAŁE ZAJĘCIA W STAJNI

– czyszczenie i siodłanie koni,
– zajęcia teoretyczne, np.: budowa sprzętu jeździeckiego, rasy i maści koni, figury na ujeżdżalni a dla zaawansowanych np.: rodzaje pasz, choroby koni, rodzaje przeszkód…
– jazda na oklep i elementy woltyżerki (tylko dla osób zaawansowanych, w ramach wyżej wymienionych godzin jazdy konnej),
– drobne prace stajenne (ścielenie, zadawanie siana, grabienie, itp.),
– wieczorne wachty (karmienie koni) – grupa średnia i starsza,
– pomoc na ujeżdżalni przy osobach początkujących,

dodatkowo grupa najstarsza:
– drobne zabiegi weterynaryjne, np.: smarowanie kącików, pastowanie kopyt, okłady chłodzące,
– lonżowanie koni,
– końskie fryzury,
– mini pony game,
– pastowanie sprzętu do jazdy;

wszystkie grupy:
– na zakończenie turnusu odbywają się mini zawody jeździeckie w ramach zajęć na koniach,
– każdy otrzymuje certyfikat umiejętności, a zaawansowani jeźdźcy zdobywają odznaki Stajni Wilga;

Grupa najstarsza spędza większość dnia w stajni. Grupa młodsza / średnia ma zajęcia w stajni przeplatane zajęciami sportowo-rekreacyjnymi. Podział jest według wieku, na różnych turnusach inny, w zależności od wieku zgłoszonych dzieci. Przy podziale na trzy grupy najczęściej grupa młodsza to dzieci w wieku 7-8/9 lat, grupa średnia 9-11/12 lat, grupa starsza 12/13-16/17 lat. Przy podziale na dwie grupy starsza grupa to zwykle dzieci od lat 12.

3. Program obozów - pozostałe

Grupa najstarsza spędza większość dnia w stajni. Grupa młodsza i średnia ma zajęcia w stajni przeplatane zajęciami sportowo-rekreacyjnymi. Podział jest według wieku, na różnych turnusach inny, w zależności od wieku zgłoszonych dzieci. Przy podziale na trzy grupy najczęściej grupa młodsza to dzieci w wieku 7-8/9 lat, grupa średnia 9-11/12 lat, grupa starsza 12/13-16/17 lat, przy podziale na dwie grupy, grupa starsza to zwykle dzieci od lat 12.

grupa młodsza i średnia

 1. zajęcia taneczne: rozgrzewka i stretching przy muzyce, proste układy choreograficzne, krótki występ na zakończenie turnusu;
 2. gry i zabawy sportowe, np.: hobby horse, olimpiada, siatkówka, tenis stołowy, flagi, baloniada, strzelanie z łuków, unihokej;
 3. zabawy terenowe, np.: podchody, budowanie szałasów, „pięćdziesiątka”, terenowe sudoku;
 4. zajęcia artystyczne, np.: ciasto solne, bransoletki z gumeczek lub muliny, biżuteria z koralików, origami, szycie, gnotki z mąką;;
 5. ognisko z pieczeniem kiełbasek;
 6. zajęcia z muzyką, np.: pidżama party, karaoke;
 7. konkursy np.: wokalne, miss i mistera, milionerzy, wieczór talentów, plastyczne;
 8. kąpiele w basenie zewnętrznym pod opieką ratownika WOPR;

grupa starsza

 1. gry terenowe, np.: podchody, „pięćdziesiątka”, flagi;
 2. zajęcia kulinarne: przygotowanie ciastek dla koni;
 3. gry planszowe i karciane;
 4. karaoke;
 5. gry sportowe, np.: siatkówka, tenis stołowy, unihokej, strzelanie z łuków;
 6. ognisko z pieczeniem kiełbasek;
 7. kąpiele w basenie zewnętrznym pod opieką ratownika WOPR.

4. Terminy

 • turnus 1: 22.06 – 28.06.2024 (7 dni)
 • turnus 2: 29.06 – 05.07.2024 (7 dni)
 • turnus 3: 06.07 – 12.07.2024 (7 dni)
 • turnus 4: 13.07 – 19.07.2024 (7 dni)
 • turnus 5: 20.07 – 26.07.2024 (7 dni)
 • turnus 6: 27.07 – 02.08.2024 (7 dni)
 • turnus 7: 03.08 – 09.08.2024 (7 dni)
 • turnus 8: 10.08 – 18.08.2024 (9 dni)

5. Pobyt i wyżywienie

​Uczestnicy zakwaterowani są w ośrodku Willa Wilga położonym w Cyganówce 53a, w gminie Wilga. Teren ma powierzchnię 3.5 h, obok lasy i łąki, 150 m do stajni, 500 m do rzeki Wilga. Pokoje są 3, 4-osobowe i jeden 5-osobowy z łazienkami (część z samodzielnymi a część z jedną na dwa pokoje). W trzech pokojach jest po jednym łóżku piętrowym. W budynku znajduje się stołówka i sala, sklepik, zadaszony taras. Na terenie są: zadaszona wiata, hala jeździecka, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, piaszczyste boisko, stół do tenisa stołowego, kosz do koszykówki, miejsce na ognisko, basen zewnętrzny 5m x 10m.

Wyżywienie – 3 razy dziennie: śniadanie, obiad z deserem, kolacja. Śniadania i kolacje są w formie szwedzkiego stołu, obiad dwudaniowy, deser to np.: ciasteczka lub kisiel lub owoce. W trakcie dnia, jeżeli ktoś chce zjeść dodatkowy posiłek, można podejść do kuchni po kanapkę. W jadalni na stałe jest dostępna woda i woda z sokiem.
Jest możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej lub bezmlecznej, bezglutenowej (trzeba wpisać w kartę kwalifikacyjną Uczestnika).

6. Dojazd

Organizator nie zapewnia transportu.

ROZPOCZĘCIE TURNUSU
Opiekunowie zobowiązani są do przywiezienia Uczestnika do ośrodka w pierwszym dniu pobytu w godzinach 11.30-12.15. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest obiad o 13.15.

ZAKOŃCZENIE TURNUSU
Odebranie Uczestników następuje w ostatnim dniu turnusu w godzinach 19.30-20.30. Ostatni posiłek w tym dniu to kolacja (18.00).
18.30-19.30 odbywa się zakończenie turnusu (rozdanie dyplomów, certyfikatów, medali i pamiątkowej koszulki) – w tym czasie nie ma możliwości odebrania dziecka, ponieważ wszyscy wychowawcy są zajęci. Jeżeli Opiekun chce odebrać dziecko przed zakończeniem turnusu to można to zrobić w dowolnym czasie przed wieczorną galą.

UWAGA!
1.Przy odbiorze Uczestnika przez inną osobę niż prawny opiekun dziecka, należy przedstawić pisemną zgodę prawnego opiekuna (imię i nazwisko osoby odbierającej, nr dowodu osobistego oraz odręczny podpis prawnego opiekuna). Pobierz wzór upoważnienia >>>
2. Dzieci, które zostają na kolejny turnus, mają zapewniony dodatkowy nocleg, śniadanie i opiekę wychowawcy pomiędzy turnusami bezpłatnie.

6. Cena

 turnusy 7-dniowe
CENA
 ZNIŻKA  Stały Klient 100 zł
 dla dzieci, które były u nas 
 2750 zł – 6 godzin jazdy  cena ze zniżką: 2650 zł
 2990 zł – 9 godzin jazdy  cena ze zniżką: 2890 zł
 3150 zł – 11 godzin jazdy ​ cena ze zniżką: 3050 zł
   
 turnus 9-dniowy
CENA 
 ZNIŻKA  Stały Klient 100 zł
 dla dzieci, które były u nas 
 3500 zł – 8 godzin jazdy  cena ze zniżką: 3400 zł
 3740 zł – 11 godzin jazdy  cena ze zniżką: 3640 zł
 3980 zł – 14 godzin jazdy ​ cena ze zniżką: 3880 zł

UWAGA!

 • Dzieci spędzające kolejne dwa turnusy mają zapewniony bezpłatny nocleg, śniadanie i opiekę wychowawcy;
 • Zniżka Stały Klient dotyczy dzieci, które brały udział w naszym obozie przynajmniej jeden raz; zniżka jest naliczana tylko przy zapisach, po wpisanu kodu;
 • Zapisując rodzeństwo, które było już u nas na obozie, trzeba zapisać dzieci oddzielnie aby dla każdego uczestnika użyć kodu rabatowego.
 • Kody podane są na stronie z zapisami oraz wysyłane mailem do uczestników poprzednich obozów.
 • Zniżka i rabat łączą się.
 • Chęć zwiększenia liczby jazd konnych można zgłosić przy przyjeździe dziecka lub w trakcie turnusu. Te godziny realizujemy w miarę możliwości i rozliczamy się za nie na koniec obozu. Koszt dodatkowej jazdy wynosi 80 zł.

8. Jak zapisać?

Zapisz Uczestnika >>> podając: imię i nazwisko dziecka, jego datę urodzenia, adres, termin, wybraną liczbę jazd konnych oraz dane osoby zawierającej umowę (opiekuna prawnego dziecka) – imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL, telefon kontaktowy, e-mail.
Wszystkie informacje odnośnie obozów są udzielane mailowo i telefonicznie od PN do PT w godz. 9.00-16.00 pod numerem: 601 69 92 92 lub osobiście – STAJNIA WILGA Cyganówka 53, 08-470 Wilga.

Aby zarezerwować miejsce należy zgłosić uczestnika na stronie www i po otrzymaniu umowy i pozostałych dokumentów wpłacić zaliczkę 700 zł (turnus 7-dniowy) lub 900 zł (turnus 9-dniowy) lub całą należność przez bramkę płatności. Przy wpłacie zaliczki pozostałą kwotę należy uiścić najpóźnej na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

UWAGA!
Faktury wystawiane są na osobę dokonującą wpłatę.

9. Ubezpieczenie

Wszystkie dzieci, w cenie wyjazdu, mają wykupione ubezpieczenie NNW w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. do sumy 15 000 zł.
Zobacz szczegóły >>>

Zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie, pozwalające uzyskać zwrot 100% kosztów imprezy turystycznej. Oferujemy takie ubezpieczenie przy zapisywaniu dziecka w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW (z rozszerzeniem o choroby przewlekłe lub nie) w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły >>>

10. Dokumenty

Po zapisaniu dziecka na obóz otrzymają Państwo mailem wygenerowaną umowę oraz pozostałe dokumenty:

 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w Imprezach
 • Kartę Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku
 • Ogólne Warunki ubezpieczenia NNW
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia od Rezygnacji
 • Ogólne Warunki dodatkowego ubezpieczenia NNW
 • RODO

Przy przyjeździe dzieci, na miejscu, zbieramy Karty Kwalifikacyjne i od zainteresowanych – oświadczenie o jazdach dodatkowych.​

11. Informacje dla Rodziców

Ogólne

 1. Podczas całej doby dzieci znajdują się pod opieką wychowawców z uprawnieniami. Telefon do wychowawców: 607 408 300 (przy przyjeździe dzieci rozdajemy Rodzicom wizytówki z telefonem).
 2. Pracę wychowawców i opiekę nad Uczestnikami nadzoruje kierownik obozów: Wojciech Janicki.
 3. Zajęcia z jazdy konnej są prowadzone tylko pod nadzorem instruktorów z uprawnieniami.
 4. Pracę instruktorów, jazdy i zajęcia w stajni nadzoruje instruktor, Katarzyna Janicka: 601 69 92 92.
 5. Stosujemy wszystkie wymogi GIS, MZ i MEN.
 6. W przypadku choroby dziecko jest zawiezione przez kierownika do lekarza w Ośrodku Zdrowia w Wildze (3 km). W razie potrzeby Uczestnik jest odwieziony do szpitala w Garwolinie (18 km).

Telefony komórkowe

Telefony można zabrać ze sobą, przy czym z powodów społecznych jak i bezpieczeństwa (zgubienie, zniszczenie, kradzież itp.) zostaną zebrane przez opiekunów. Opiekunowie wyznaczą godziny korzystania z telefonów komórkowych (najczęściej po obiedzie, tj 13.30, przez ok. 15 min).
Dlaczego? :
– Uczestnik czasami za dużo czasu poświęca telefonowi i trudniej mu nawiązać kontakt z innymi dziećmi,
– wyjazd jest także nauką radzenia sobie samemu z problemami lub przy pomocy wychowawcy – dziecko musi nauczyć się podejmować decyzję i komunikować się z innymi bez udziału rodzica; oczywiście, każdy chce dla dziecka jak najlepiej, ale dajmy dziecku szansę rozwiązać problemem – na miejscu też pomoże kadra;
– wszystkie dzieci tęsknią ale telefony nie likwidują tęsknoty, wręcz przeciwnie; po telefonach dzieci rozklejają się i nie chcą brać udziału w zajęciach a wieczorami mają problem z zaśnięciem;
– niektórzy rodzice dzwonią zbyt często, inni zbyt rzadko, dzieciom może to sprawiać przykrość;
– dzieci czekając na telefon od rodziców, koleżanek, wiadomości itd. nie koncentrują się na zajęciach;
– telefony rozbijają plan dnia, rozpraszają dzieci, a my chcemy by wykorzystały ten czas aktywnie.

Odwiedziny

Nasze turnusy są krótkie, 7-dniowe i jeden 9-dniowy. Pozwólmy dzieciom na aklimatyzację i włączenie się w życie grupy. Dla dzieci, które rozpoczynają swoje wyjazdy na kolonie, ciągłe wizyty powodują kolejne  rozłąki, a to nie ułatwia im pobytu. Jeżeli jednak uznają Państwo swoje odwiedziny za konieczne, należy przyjechać w godzinach 8.30-20.00. Niestety nie jesteśmy w stanie dopasować planu zajęć do wizyt. Także jazdy konne i inne zajęcia odbywają się według harmonogramu wcześniej zaplanowanego. Jeżeli dziecko jest pod opieką osoby odwiedzającej, nie ma możliwości odrobienia zajęć, podczas których było nieobecne.
Jeżeli do dziecka przyjeżdża inna osoba niż rodzic, prosimy o pisemne upoważnienie podpisane przez rodzica z numerem dowodu osoby, której mamy przekazać dziecko.

Inne

 1. Przy przyjeździe dzieci na turnus zbieramy wypełnione karty kolonijne.
 2. W jadalni, przez całą dobę, dostępna jest woda i woda z sokiem. Można zabrać bidon aby zabierać wodę na zajęcia.
 3. Prosimy aby dzieci nie brały ze sobą dodatkowych kisieli, deserów zalewanych gorącą wodą i zupek. Na miejscu jest dobra, domowa kuchnia, chwalona przez dzieci i rodziców z poprzednich lat.
 4. Na nasze obozy obowiązuje zakaz przywożenia sprzętu elektronicznego typu: laptopy, tablety itp. Uważamy, że dobrze aby dzieci miały chwilę wytchnienia od elektroniki (dlatego też nie dajemy dostępu do telewizorów jakie są w pokojach). Chcemy aby spędziły czas na dobrej zabawie, na świeżym powietrzu.
 5. Za szkody materialne wyrządzone przez dzieci odpowiadają finansowo rodzice.
 6. Nie organizujemy wyjść do kościoła.
 7. Kieszonkowe można zostawić dziecku lub przekazać wychowawcy w depozyt. Nie odpowiadamy za zgubione przez dzieci pieniądze. Prosimy o nie pozostawianie zbyt dużych kwot. Na miejscu jest sklepik z napojami, słodyczami i drobnymi pamiątkami.
 8. Wszelkie lekarstwa proszę zostawiać przy przyjeździe u wychowawców wraz z instrukcją dawkowania. Dzieci same nie przyjmują leków.
 9. Prosimy nie dawać dzieciom słodyczy na cały tydzień. Dzieci zjadają je w ciągu 2 dni co kończy się problemami. Codziennie do obiadu dzieci dostają deser.
 10. Prosimy aby sprzęt jeździecki, jaki przywożą dzieci był podpisany. Większość toczków, kasków, butów i rękawiczek jest tej samej firmy i później dzieci mają problem z rozpoznaniem swoich rzeczy.
 11. Prosimy aby dzieci przywoziły ubrania, które mogą się pobrudzić podczas zajęć przy koniach, w lesie czy na zajęciach plastycznych. Dla ich swobody i komfortu prosimy aby nie były to bardzo wartościowe ubrania, które nie mogą ulec zniszczeniu.
 12. Rzeczy pozostawione po turnusie przechowujemy ok. 2 tygodnie. Po turnusie proszę o mail z opisem pozostawionych rzeczy. Po zgłoszeniu, odkładamy rzeczy i mogą czekać na odbiór dłużej. Nie odebrane przedmioty wyrzucamy.

12. Co zabrać ze sobą?

Strój do jazdy konnej:

 • buty za kostkę, kalosze lub adidasy – (ważna gładka podeszwa!)
 • dres, legginsy lub inne długie, materiałowe spodnie
 • jeżeli ktoś posiada – własny sprzęt do jazdy konnej: toczek lub kask jeździecki, palcat, bryczesy, sztylpy, sztyblety, rękawiczki, kamizelkę jeździecką
 • osoby zaawansowane (dobry dosiad w galopie), które chcą uczyć się skoków, muszą posiadać własną, dopasowaną, kamizelkę ochronną
 • każdy uczestnik, który nie ma własnego kasku jeździeckiego, otrzyma go od nas bezpłatnie na cały obóz; dodatkowo udostępniamy palcaty

Zabierz koniecznie:

 • buty do chodzenia po budynku
 • buty sportowe
 • przybory toaletowe
 • ręcznik do używania w budynku i ręcznik do kąpieli na basenie
 • strój kąpielowy / kąpielówki
 • klapki, (okularki na basen)
 • krem z filtrem słonecznym
 • spray na komary / kleszcze
 • nakrycie głowy chroniące od słońca
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • bidon

13. Rezygnacja

W przypadku odstąpienia od umowy:

 • nie zwracamy wpłaconej zaliczki;
 • od 13 do 7 dni przed rozpoczęciem turnusu zwracamy 40% ceny obozu;
 • od 6 dni przed rozpoczęciem pobytu i w trakcie trwania imprezy nie przysługuje zwrot wpłat;

Koszty te są rekompensatą za poniesione czynności, rezerwacje i nakłady.
O odstąpieniu od umowy należy powiadomić Organizatora telefonicznie lub mailowo a następnie potwierdzić rezygnację pisemnie wysyłając e-mail podany przy rezerwacji lub list polecony. Decyduje data otrzymania pisemnej rezygnacji.

Klient ma prawo zawrzeć umowę ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania imprezy z dowolnym ubezpieczycielem. Stajnia Wilga oferuje takie ubezpieczenie w firmie Allianz. Zobacz szczegóły >>>

Jeżeli rodzic dowozi uczestnika w trakcie trwania turnusu, nie przysługuje zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni oraz nie ma możliwości odrobienia zajęć, które się odbyły.

Wszystko o wakacjach obozy letnie stajniawilga 04
Wszystko o wakacjach wakacje z konmi 14
Wszystko o wakacjach obozy jezdzieckie 12
Wszystko o wakacjach obozy letnie stajniawilga 09
Wszystko o wakacjach obozy letnie stajniawilga 1
Wszystko o wakacjach lato w siodle stajniawilga 05
Wszystko o wakacjach kolonie jezdzieckie 20
Wszystko o wakacjach wakacje w siodle stajniawilga 01
Wszystko o wakacjach kolonie w siodle 13
Wszystko o wakacjach lato w siodle stajniawilga 06