Wycieczki jednodniowe koło Warszawy – dla dzieci ze szkoły

W dobie technologii, internetu, tabletów i smartfonów dzieci coraz mniej czasu spędzają na zabawach ruchowych i świeżym powietrzu. Jedną z możliwości walki z tym negatywnym zjawiskiem są jednodniowe wycieczki szkolne przeznaczone dla dzieci ze szkoły. Grupą docelową, o której mówimy, są dzieci w wieku szkolnym, zmagające się z coraz trudniejszymi wyzwaniami edukacyjnymi oraz z aspektami społecznymi, takimi jak: integracja z rówieśnikami czy wzmacnianie poczucia przynależności do grupy. Jednocześnie, dzieci te często są związane z rozrywkami elektronicznymi, co może ograniczać ich kontakt z przyrodą, rozwój fizyczny i zdolności poznawcze. Jeśli poszukujesz wycieczek jednodniowych dla dzieci szkolnych, trafiłeś pod doskonały adres! Znajdziesz u nas takie wycieczki, jak: Poszukiwacze Skarbu, Szkoła Przetrwania, Integracja na wesoło, Indianie, Piraci, Konie, czy Tropiciele.

Zgodnie z życzeniem możemy przygotować indywidualne programy z zajęciami plastycznymi, tanecznymi i innymi. Każdy program wycieczki różni się od siebie i ma niezwykłe atrakcje do zaoferowania. Poszukiwacze Skarbu to niesamowita przygoda, dzięki której dzieci uczą się orientacji w terenie, a przy tym świetnie się bawią! Kompas, azymut, szkice terenu, mapy – to wszystko staje się rzeczywistością dla dzieci podczas fascynującej zabawy w lesie. Starsze dzieci mogą zająć się bardziej zaawansowanymi aspektami, takimi jak azymut i szyfry. Następnie podzielona na drużyny cała grupa rozpoczyna poszukiwanie ukrytych skarbów. Używanie kompasów, map i walkie-talkie pozwala na doskonalenie umiejętności pracy zespołowej, obserwacji i podejmowania decyzji. To wspaniała przygoda, która pozwala dzieciom na naukę poprzez zabawę w pięknym otoczeniu natury. Inna wycieczka – Szkoła Przetrwania to posmakowanie samodzielności, a także nauka radzenia sobie w terenie i polowych warunkach. Podczas zabawy na świeżym powietrzu można się wiele nauczyć! W terenie można poznać tajniki posługiwania się kompasem i określania azymutu, odczytywania znaków topograficznych oraz orientacji na mapie. Ale przetrwanie to nie tylko techniczna strona, wymaga także umiejętności budowy schronienia, w tym takich jak tipi i szałasy, umiejętnego rozpalania ognia, tworzenia traperskiej patelni i przyrządzania pysznych grzanek z serem.

Poza tym na naukę czekają także węzły i proste gry związane z linkami. Wszystko to może okazać się nie tylko ciekawą i pouczającą zabawą, ale także przydatnymi narzędziami w różnych sytuacjach życiowych. Integracja na wesoło pozwala na lepsze poznanie kolegów i koleżanek. Gra terenowa to doskonały sposób na poznanie się nawzajem i wzmocnienie relacji między uczestnikami. Po rozgrzewce, dzieci czeka wiele konkurencji sportowych, dostosowanych do wieku i umiejętności grupy. Bieg z balonami, wyścigi na nartach czy przeciąganie liny to tylko niektóre z propozycji. Po tych mniej lub bardziej ekstremalnych wyzwaniach, czeka dzieci również wiele zabaw integracyjnych, takich jak sałatka owocowa czy grupowa skakanka. Nie zabraknie również ulubionej gry we flagi oraz strzelania z łuków. Na koniec wspólne ognisko albo posiłek, który wybierze sama grupa – to idealny sposób na podsumowanie wspólnych przygód i wzmocnienie relacji między nami. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych lub pozostałych wycieczek? Z

 

Zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na wycieczkę do Stajni Wilga. Dla wszystkich grup przygotowujemy atrakcyjny program dopasowany do wieku. Proponujemy wycieczki jedno i wielodniowe, zielone szkoły, imprezy integracyjne.

Zapewniamy ciekawe zajęcia, świetną zabawę z elementami edukacyjnymi oraz profesjonalną kadrę.