Wszystko o zimowiskach

1. Organizator

Wojciech Janicki STAJNIA WILGA
organizuje kolonie od 1993 roku; konne kolonie i obozy jeździeckie od 2000 roku;
posiada licencję turystyczną nr 599 wydaną przez Wojewodę Mazowieckiego.
Wszystkie obozy są zgłaszane do Kuratorium.

2. Program zimowych obozów

Dla dzieci od 7 lat (rocznikowo) do 17 lat, podzielonych na grupy wiekowe (na koniach podział na więcej grup według poziomu zaawansowania).

ZAJĘCIA Z KOŃMI

Różne poziomy zaawansowania: nauka od podstaw dla osób niejeżdżących i kilka razy siedzących na koniu oraz doskonalenie umiejętności, dla zaawansowanych – ujeżdżenie i skoki.

Liczbę godzin jazdy konnej podczas pobytu wybiera opiekun Uczestnika zapisując dziecko na turnus (od wybranej opcji zależy cena wypoczynku). Pod uwagę należy wziąć poziom zaawansowania Uczestnika, wiek dziecka oraz kondycję fizyczną. Liczba miejsc z większą liczbą jazdy konnej jest ograniczona. Decyduje kolejność rezerwacji.

Do wyboru podczas 7 dni:

 • 6 godzin – zajęcia dla dzieci na dowolnym poziomie: zaczynających naukę lub już jeżdżących;
 • 9 godzin – dla dzieci przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;
 • 11 godzin – dla dzieci o dobrej kondycji, jeżdżących regularnie podczas roku szkolnego, przynajmniej samodzielnie kłusujących w dniu rozpoczęcia turnusu;

UWAGA!
Dzieci rozpoczynające naukę jazdy konnej oraz takie, które w dniu przyjazdu nie jeżdżą samodzielnie przynajmniej kłusem (są oprowadzane lub jeżdżą na lonży) przy wyborze 9 lub 11 godzin jazdy konnej będą miały zorganizowane 6 godzin jazdy konnej. Różnica w cenie nie podlega zwrotowi.
W trakcie turnusu, jeżeli będzie taka możliwość (w zależności od wolnych miejsc w grupie na odpowiednim poziomie jeździeckim), można wykupić dodatkowe jazdy konne w cenie 60 zł / godzinę (rozliczenie następuje przy wyjeździe Uczestnika). Chęć wykupienia jazd dodatkowych należy zgłaszać przed rozpoczęciem turnusu lub przy przyjeździe dziecka lub w trakcie trwania turnusu (601 69 92 92).

dodatkowo

– czyszczenie i siodłanie koni,
– zajęcia teoretyczne dopasowane do wieku i poziomu umiejętności jeździeckich,
– jazda na oklep i elementy woltyżerki (tylko dla osób zaawansowanych, w ramach wyżej wymienionych godzin jazdy konnej),
– dzieci uczestniczą w pracach stajennych (ścielenie, zadawanie siana, grabienie, itp.) a dodatkowo dzieci średnie i starsze – w wachtach wieczornych,
– pomoc na ujeżdżalni przy grupie początkującej,
– na zakończenie turnusu – zawody jeździeckie,
– dla każdego certyfikat umiejętności, dla zaawansowanych – odznaka Stajni Wilga;

ZAJĘCIA TANECZNE
(dla chętnych dzieci młodszych i średnich)

Proste układy choreograficzne do muzyki młodzieżowej.

ZAJĘCIA SPORTOWE I REKREACYJNE, np.

– gry i zabawy ruchowe, np.: hobby horses, olimpiada sportowa, siatkówka, tenis stołowy, flagi,
– zabawy terenowe, np.: podchody, „50-tka”, budowanie szałasów,
– zajęcia sportowe, np.: strzelanie z łuków, unihokej, olimpiada sportowa,
– zajęcia artystyczne, np.: szycie, ciasto solne, bransoletki z muliny, biżuteria z koralików, „gniotki”,
– ognisko z pieczeniem kiełbasek,
– z muzyką, np.: dyskoteka, karaoke,
– konkursy np.: wokalne, miss i mistera, milionerzy, mam talent, plastyczne…,
– wieczór filmowy z popcornem,
– gry karciane i planszowe,
– kulig przy odpowiednich warunkach pogodowych;

Rodzaj zajęć zależy od warunków pogodowych. Grupa najstarsza spędza większą część dnia w stajni: z końmi i na pracach stajennych. Grupa młodsza / średnia ma więcej zajęć sportowych i rekreacyjnych a chętni uczestniczą w zajęciach stajennych.
Podział na grupy (młodsza / średnia i starsza) jest według rocznika (nie rozdzielamy zgłoszonych koleżanek / kolegów) i może być różny w różnych latach (np. jeżeli w jednym roku dziecko było w grupie najstarszej w kolejnym roku może być w grupie średniej) – zależy to od wieku pozostałych uczestników. Najczęściej grupa młodsza to dzieci w wieku 7-8/9 lat, grupa średnia 9-11/12 lat, grupa starsza 12/13-16/17 lat.

3. Terminy

Organizujemy obozy w terminie ferii zimowych dla województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

TURNUS 1: 13-19.01.2024 (7 dni)
TURNUS 2: 20-26.01.2024 (7 dni)

UWAGA! Dzieci, które spędzają 2 tygodnie mają zapewniony bezpłatny nocleg, wyżywienie i opiekę wychowawców pomiędzy turnusami.

 

4. Pobyt i wyżywienie

Uczestnicy zakwaterowani są w ośrodku Willa Wilga położonym w Cyganówce 53a, w gminie Wilga. Teren ma powierzchnię 3.5 h, obok lasy i łąki, 150 m do stajni, 500 m do rzeki Wilga. Pokoje są 3, 4-osobowe i jeden 5-osobowy z łazienkami (część z samodzielnymi a część z jedną na dwa pokoje). W budynku znajduje się stołówka i sala, sklepik, zadaszony taras. Na terenie gospodarstwa jest wiata, hala jeździecka, plac zabaw, piaszczyste boisko, stół do tenisa stołowego, kosz do koszykówki, miejsce na ognisko.

Wyżywienie – 3 razy dziennie: śniadanie, obiad z deserem, kolacja. Śniadania i kolacje są w formie szwedzkiego stołu, obiad dwudaniowy, deser to np.: ciasteczka lub kisiel lub owoce.
W trakcie dnia, jeżeli ktoś chce zjeść dodatkowy posiłek, można podejść do kuchni po kanapkę.

Jest możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej lub bezmlecznej (proszę zgłosić przed przyjazdem oraz wpisać w kartę kwalifikacyjną Uczestnika).

5. Dojazd

Organizator nie zapewnia transportu.

ROZPOCZĘCIE TURNUSU
Opiekunowie zobowiązani są do przywiezienia Uczestnika do ośrodka w pierwszym dniu pobytu w godzinach 11.30-12.15. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest obiad o 13.15.

ZAKOŃCZENIE TURNUSU
Odebranie Uczestników następuje w ostatnim dniu turnusu w godzinach 19.30-20.30. Ostatni posiłek w tym dniu to kolacja (18.00).
18.30-19.30 odbywa się zakończenie turnusu (rozdanie dyplomów, certyfikatów, medali i pamiątkowej koszulki) – w tym czasie nie ma możliwości odebrania dziecka, ponieważ wszyscy wychowawcy są zajęci. Jeżeli Opiekun chce odebrać dziecko przed zakończeniem turnusu to można to zrobić w dowolnym czasie przed wieczorną galą.

UWAGA!
1.Przy odbiorze Uczestnika przez inną osobę niż prawny opiekun dziecka, należy przedstawić pisemną zgodę prawnego opiekuna (imię i nazwisko osoby odbierającej, nr dowodu osobistego oraz odręczny podpis prawnego opiekuna).
2. Dzieci, które zostają na kolejny turnus, mają zapewniony dodatkowy nocleg, śniadanie i opiekę wychowawcy pomiędzy turnusami bezpłatnie.

6. Cena

 turnusy 7-dniowe
CENA REGULARNA
 RABAT  Last Minute – 100 zł
 (KOD: LM24)
 ZNIŻKA  Stały Klient 100 zł
 dla dzieci, które były u nas (KOD: SK001)
 cena z RABATEM i ZNIŻKĄ – 200 zł
 (KOD: LM24SK)
 2750 zł – 6 godzin jazdy konnej  cena z rabatem: 2650 zł  cena ze zniżką: 2650 zł  2550 zł
 2990 zł – 9 godzin jazdy konnej  cena z rabatem: 2890 zł  cena ze zniżką: 2890 zł  2790 zł 
 3150 zł – 11 godzin jazdy konnej ​ cena z rabatem: 3050 zł ​ cena ze zniżką: 3050 zł  2950 zł 

UWAGA!

 • Dzieci spędzające kolejne dwa turnusy mają zapewniony bezpłatny nocleg, śniadanie i opiekę wychowawcy.
 • Zniżka Stały Klient dotyczy dzieci, które brały udział w naszym obozie przynajmniej jeden raz; zniżka jest naliczana przy zapisach, po wpisaniu kodu rabatowego: SK001
 • Zniżka i rabat łączą się.

7. Jak zapisać?

Aby zarezerwować miejsce należy zgłosić uczestnika przez formularz i po otrzymaniu umowy wpłacić zaliczkę lub całą należność przez bramkę płatności. Potwierdzenie rezerwacji wysyłamy mailem. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Wszystkie informacje odnośnie obozów są udzielane mailowo i telefonicznie od PN do PT w godz. 9.00-16.00 pod numerem: 601 69 92 92 lub osobiście – STAJNIA WILGA Cyganówka 53, 08-470 Wilga.

UWAGA!
Faktury wystawiane są na osobę dokonującą wpłatę.

 

8. Dokumenty

Po zapisaniu dziecka na obóz wysyłamy mailem wszystkie potrzebne dokumenty: umowę, Warunki Uczestnictwa w Imprezie Turystycznej, Kartę Kolonijną, informację odnośnie ubezpieczenia.

9. Ubezpieczenie

Wszystkie dzieci, w cenie wyjazdu, mają wykupione ubezpieczenie NNW w SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. do sumy 15 000 zł.
Zobacz szczegóły >>>

Zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie, pozwalające uzyskać zwrot do 100% kosztów imprezy turystycznej. Oferujemy takie ubezpieczenie przy zapisywaniu dziecka w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW (z rozszerzeniem o choroby przewlekłe lub nie) w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły >>>

10. Informacje dla Rodziców

Ogólne

 • Podczas całej doby dzieci znajdują się pod opieką wychowawców z uprawnieniami. Telefon do wychowawców: 607 408 300 (przy przyjeździe dzieci rozdajemy Rodzicom wizytówki z telefonem).
 • Pracę wychowawców i opiekę nad Uczestnikami nadzoruje kierownik obozów: Wojciech Janicki.
 • Zajęcia z jazdy konnej są prowadzone tylko pod nadzorem instruktorów z uprawnieniami.
 • Pracę instruktorów, jazdy i zajęcia w stajni nadzoruje instruktor, Katarzyna Janicka: 601 69 92 92.
 • Zajęcia taneczne odbywają się pod okiem wykwalifikowanej osoby, będącej jednocześnie wychowawcą jednej z grup.
 • W przypadku choroby dziecko jest zawiezione przez kierownika do lekarza w Ośrodku Zdrowia w Wildze (3 km). W razie potrzeby Uczestnik jest odwieziony do szpitala w Garwolinie (18 km).


Telefony komórkowe

Telefony można zabrać ze sobą, przy czym z powodów bezpieczeństwa (zgubienie, zniszczenie, kradzież itp.) zostaną zebrane przez opiekunów. Opiekunowie wyznaczą godziny korzystania z telefonów komórkowych (najczęściej po obiedzie, tj 13.30, przez ok. 15 min).
Dlaczego? :
– Uczestnik czasami za dużo czasu poświęca telefonowi i trudniej mu nawiązać kontakt z innymi dziećmi,
– wyjazd jest także nauką radzenia sobie samemu lub przy pomocy wychowawcy z problemami – dziecko musi nauczyć się samemu podejmować decyzję i komunikować się z innymi bez udziału rodzica; oczywiście, każdy chce dla dziecka jak najlepiej, ale dajmy dziecku szansę rozwiązać problemem – na miejscu też pomoże kadra;
– wszystkie dzieci tęsknią ale telefony nie likwidują tęsknoty, wręcz przeciwnie; po telefonach dzieci rozklejają się i nie chcą brać udziału w zajęciach a wieczorami mają problem z zaśnięciem;
– niektórzy rodzice dzwonią zbyt często, inni zbyt rzadko, dzieciom może to sprawiać przykrość;
– dzieci czekając na telefon od rodziców, koleżanek, wiadomości itd. nie koncentrują się na zajęciach;
– telefony rozbijają plan dnia, rozpraszają dzieci, a my chcemy by wykorzystały ten czas aktywnie.

Odwiedziny

Jeżeli Rodzic zdecyduje się na odwiedziny dziecka należy przyjechać między 8.30 a 20.00. Niestety nie jesteśmy w stanie dopasować planu zajęć do wizyt. Także jazdy konne i inne zajęcia odbywają się według harmonogramu wcześniej zaplanowanego. Jeżeli dziecko jest pod opieką osoby odwiedzającej, nie ma możliwości odrobienia zajęć, podczas których było nieobecne. Jeżeli osoba odwiedzająca nie jest prawnym opiekunem dziecka, wymagamy zgody od prawnego opiekuna.

Inne

 • W jadalni, przez całą dobę, dostępna jest woda i woda z sokiem.
 • Prosimy aby dzieci nie brały ze sobą dodatkowych kisieli, deserów zalewanych gorącą wodą i zupek. Na miejscu jest dobra, domowa kuchnia, chwalona przez dzieci i rodziców z poprzednich lat.
 • Na nasze obozy obowiązuje zakaz przywożenia sprzętu elektronicznego typu: laptopy, tablety itp. Uważamy, że dobrze aby dzieci miały chwilę wytchnienia od elektroniki (dlatego też nie dajemy dostępu do telewizorów jakie są w pokojach). Chcemy aby spędziły czas na dobrej zabawie w kontakcie z rówieśnikami.
 • Za szkody materialne wyrządzone przez dzieci odpowiadają finansowo rodzice.
 • Nie organizujemy wyjść do kościoła.
 • Kieszonkowe można zostawić dziecku lub przekazać wychowawcy w depozyt. Nie odpowiadamy za zgubione przez dzieci pieniądze. Prosimy o nie pozostawianie zbyt dużych kwot. Na miejscu jest sklepik z napojami, słodyczami i drobnymi pamiątkami od 1,5 zł.
 • Wszelkie lekarstwa proszę zostawić przy przyjeździe u wychowawców wraz z instrukcją dawkowania. Dzieci same nie przyjmują leków.
 • Prosimy aby sprzęt jeździecki, jaki przywożą dzieci był podpisany. Większość toczków, kasków, butów i rękawiczek jest tej samej firmy i później dzieci mają problem z rozpoznaniem swoich rzeczy.
 • Prosimy aby dzieci przywoziły ubrania, które mogą się pobrudzić podczas zajęć przy koniach, w lesie czy na zajęciach plastycznych. Dla ich swobody i komfortu prosimy aby nie były to bardzo wartościowe ubrania, które nie mogą ulec zniszczeniu.
 • Rzeczy pozostawione po turnusie przechowujemy ok. 2 tygodnie. Po turnusie proszę o mail z opisem pozostawionych rzeczy. Po zgłoszeniu, odkładamy rzeczy i  proszę je odebrać najpóźniej do miesiąca od obozu.
 • Podczas turnusu wykonujemy dzieciom zdjęcia na różnych zajęciach. Po pobycie wysyłamy link do folderu z fotografiami.

12. Co zabrać ze sobą?

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje, które ułatwią odpowiednie spakowanie dziecka na zimowisko. Oczywiście ostatnie lata pokazują, że zimy są bardzo różne. Tutaj przygotowaliśmy listę na prawdziwe, zimowe temperatury. Jeżeli pojawią się pytania, na które nie ma tutaj odpowiedzi – prosimy o kontakt.

Ubrania na co dzień w ośrodku:
– koszulki, spodnie/spódniczki, bluzy
– bielizna (majtki, skarpetki)
– piżama
– ręczniki (większy kąpielowy + mniejszy)
– przybory toaletowe (mydło, szczoteczka, pasta, szampon, krem na mróz, szczotka do włosów)
– wygodne obuwie po ośrodku – najlepiej trampki lup podobne (takie aby nie spadały podczas zabaw ruchowych)
– reklamówka lub torba do pakowania brudnej bielizny

Ubrania do zabaw na zewnątrz:
– kurtka zimowa
– spodnie ortalionowe
– buty zimowe (2 pary, najlepiej ponad kostkę)
– bielizna na mróz – kilka sztuk (koszulka termoaktywna + spodnie lub rajstopy, wysokie i ciepłe skarpetki)
– bluzy (ciepła, gruba, np. polar i cieńsza)
– czapka, szalik (lub kominiarka), rękawiczki (min. 2 pary w tym jedne „nieprzemakalne”)

Ubrania do jazdy konnej:
– kurtka zimowa (ta sama co do zabaw na zewnątrz)
– cienka kurtka (np. kurtka przeciwdeszczowa – do jazdy w cieplejsze dni; na bluzę) lub kamizelka
– ciepłe spodnie do jazdy (np.: spodnie ortalionowe lub dres/bryczesy + rajstopy lub dres/bryczesy + legginsy)
– buty zimowe (najlepiej ponad kostkę, mogą być te same co do zabaw na zewnątrz) lub kalosze ocieplane (najlepiej z pianki eva – są dostosowane do niskich temperatur, pozostałe kalosze nie nadają się przy dużych mrozach)
– bielizna na mróz – w tym ważne ciepłe podkolanówki/wysokie skarpetki
– bluza (gruba i cienka – na różną temperaturę)
– cienka czapka pod kask (bez pomponu, przylegająca do głowy) lub kominiarka
– komin na szyję lub szalik (mieszczący się pod kurtką)
– rękawiczki pięciopalczaste (najlepiej polarowe + na mrozy bawełniane pod spód; nie ortalionowe bo trudno w nich trzymać wodze)
– kask / toczek (jeżeli ktoś posiada, proszę sprawdzić czy kask dziecka mieści pod spód czapkę); kaski dostępne są też na miejscu – uczestnik otrzymuje zdezynfekowany kask na cały pobyt
– kamizelka jeździecka (obowiązkowa dla dzieci dobrze galopujących, do skoków); posiadamy też kamizelki na miejscu

UWAGA
Jeżeli dziecko ma nowe rzeczy proszę je pokazać dziecku aby wiedziało co zabiera ze sobą.
Wszystkie ubrania najlepiej podpisać na metkach.
Z młodszymi dziećmi proszę omówić jak się ubiera na mróz (rajstopy/legginsy pod spodnie, wysokie skarpety, koszulka termiczna/z długim rękawem pod bluzę, bluza, kurtka…)

13. Rezygnacja

W przypadku odstąpienia od umowy:

 • nie zwracamy wpłaconej zaliczki;
 • od 13 do 7 dni przed rozpoczęciem turnusu zwracamy 15% ceny obozu;
 • od 6 do 1 dnia przed rozpoczęciem turnusu i w trakcie trwania imprezy zwracamy 1% ceny obozu za każdą niewykorzystaną dobę;

Koszty te są rekompensatą za poniesione czynności, rezerwacje i nakłady.
O odstąpieniu od umowy należy powiadomić Organizatora telefonicznie lub mailowo a następnie potwierdzić rezygnację pisemnie wysyłając e-mail podany przy rezerwacji lub list polecony. Decyduje data otrzymania pisemnej rezygnacji.

Klient ma prawo zawrzeć umowę ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania imprezy z dowolnym ubezpieczycielem. Stajnia Wilga oferuje takie ubezpieczenie w firmie Allianz. Zobacz szczegóły >>>

Jeżeli rodzic dowozi uczestnika w trakcie trwania turnusu, nie przysługuje zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni oraz nie ma możliwości odrobienia zajęć, które się odbyły.

Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 09
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 12
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 16
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 17
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 18
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 19
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 20
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 15
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 13
Wszystko o zimowiskach ferie w siodle 500x335 14