POSZUKIWACZE SKARBU: klasy 3-8

Zaczynamy od poznania kompasu: wyznaczania kierunków świata, dla starszych dzieci – azymutu, rodzaje szkiców terenu, zorientowania mapy i odczytywania znaków topograficznych. Dzieci starsze uczymy prostych szyfrów. Następnie całą grupę dzielimy na dwie lub więcej drużyn (w zależności od liczby uczestników) i rozpoczynamy podchody w lesie z mapami i kompasami a do komunikacji używamy walkie-talkie.

Cała gra polega na pracy zespołowej. Poruszamy się po trasie wyznaczonej na mapie, rozwiązujemy zadania sportowe, sprawnościowe i przyrodnicze i zdobywamy punkty. Za zdobyte punkty grupa otrzymuje klucze do skarbu. Podchody kończą się szukaniem grupy przeciwników.
Po podchodach dzieci mają klucze do skarbu, ale gdzie go znaleźć? Aby dostać mapę należy ją wykupić naszymi monetami znalezionymi wykrywaczami metali. Mapa zawiera tajne numery, które Uczestnicy odczytają tylko wtedy, jeśli zamienią się w archeologów i wykopią wskazówki. Teraz można wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Czy wystarczy kluczy i uda się go otworzyć?
Podczas pobytu organizujemy ognisko lub inny posiłek wybrany przez grupę.

Poniżej skrócony program wraz z cennikiem do pobrania.

KOSZT PROGRAMU
 LICZBA DZIECI  cena za dziecko
 powyżej 50 dzieci 85 zł
 40 – 50 dzieci 90 zł
 30 – 39 dzieci 95 zł
 20 – 29 dzieci 105 zł

 

POSZUKIWACZE SKARBU: klasy 3-8 poszukiwacze 0
POSZUKIWACZE SKARBU: klasy 3-8 poszukiwacze 2
POSZUKIWACZE SKARBU: klasy 3-8 poszukiwacze 3