Wycieczki jednodniowe koło Warszawy – dla dzieci z przedszkola

Wycieczki jednodniowe koło Warszawy – dla dzieci z przedszkola

Dzieciństwo to czas, w którym doświadczenia i przeżycia mają kluczowe znaczenie dla budowania poczucia własnej wartości oraz poszerzenia horyzontów. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co można zrobić, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia swoim dzieciom. Jednym z popularnych i cenionych sposobów spędzania czasu wolnego są wycieczki jednodniowe, zwłaszcza te organizowane specjalnie dla najmłodszych. Wpływają na rozwój umiejętności społecznych dzieci, edukują, a także stanowią ciekawy sposób spędzania czasu.

Poszukujesz atrakcyjnych wycieczek jednodniowych koło Warszawy dla dzieci z przedszkola?

Stajnia Wilga zaprasza na dzień pełen wrażeń! Przygotowaliśmy 3 specjalne programy dla najmłodszych: Indianie, Konie i Piraci. Każde z tych zajęć dopasowane jest do wieku uczestników. Dzieci dzielone są według podziału grup w przedszkolu. Zajęcia prowadzone są w punktach. Pierwsza z zabaw opiera się na kreatywności – każdy z uczestników ma za zadanie przygotować i ozdobić papierowy pióropusz oraz wymyślić imię indiańskie. Następnie jedna z Indianek maluje znaki indiańskie. Dzieci uczą się budowania tipów i przygotowywania totemów plemiennych. Następnie są zapraszane do zabaw , między innymi wyścigów jaszczurek, rzutu lassem (łapania mustangów, polowania na bizony, równoważni czejeńskiej, strzelania z łuku na przyssawki). W planie przewidziana jest również wyprawa z mapą w poszukiwaniu złota. Drugi program jest równie ciekawy i rozwijający. Na początku przygody przedszkolaki poznają stajnię i wszystkich jej mieszkańców. Dzieci będą miały okazję zobaczyć najmniejsze kucyki, małe konie, a także potężne konie pociągowe. Będą mogły uczyć się o ich zwyczajach oraz sposobie komunikacji ze sobą. Dowiedzą się także, jakie są różnice między kucem a źrebakiem. Na ujeżdżalni, dzieci będą mogły pobiegać jak konie przez przeszkody, ścigać się w workach, a także sprawdzić swoje siły w przeciąganiu liny. Kolejnym punktem programu jest czyszczenie koni i przejażdżki, podczas których dzieci będą oprowadzane na mniejszych i większych kucach. Na zakończenie, dowiedzą się o pozostałych mieszkańcach stajni – miniaturowych kozach, osiołku Maszy i króliczkach. Dzieci będą miały okazję nakarmić kózki oraz konie. To niezapomniane doświadczenie dla każdego małego miłośnika koni! W ramach trzeciego programu wszyscy zostają piratami i wyruszają po skarb. Zaczynają od morskich tatuaży i budowy papierowych okrętów. Z baseników wyławiane są wędkami zwierzęta morskie, a najmłodsi ścigają się plastikowymi stateczkami. Następnie dzieci przechodzą do konkurencji pirackich, takich jak przejście po trapie, szukanie ukrytych piratów przez lunetę czy ucieczka przed rekinami. Ciekawą atrakcją jest również bitwa strzelania pukawkami do okrętu. Każdy uczestnik dostaje kawałek mapy, który po połączeniu z kawałkami kompanów wskaże drogę do skarbu. W Stajni Wilga przygotowaliśmy również moc wrażeń i zabawy na Mikołajki 2023, niezależnie od pogody. Program zabaw jest tak przygotowany, by można było zrealizować go podczas zimy suchej, a także śnieżnej oraz przy dowolnej temperaturze. Część zajęć odbędzie się w Sali, aby dzieci mogły ogrzać się przy gorącej herbacie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegółowo program.

 

Zapraszamy do nas na dzień pełen wrażeń i niesamowitej przygody!
Mamy programy dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych: Indianie, Konie, Piraci, Poszukiwacze Skarbów oraz Szkołę Przetrwania.
Dodatkowo przygotowujemy wycieczki sezonowe. Jesienią zapraszamy na: Integrację na wesoło, Dzień Pieczonego Ziemniaka (zobacz >) oraz w grudniu – Mikołajki (zobacz >)
Na życzenie możemy przygotować indywidualne programy z zajęciami plastycznymi, tanecznymi i innymi.

Cena wycieczki od 78 zł / dziecko.

OFERTA NA JESIEŃ 2023