Wycieczki jednodniowe koło Warszawy – dla dzieci z przedszkola

Stajnia Wilga – miejsce organizacji wycieczki dla dzieci z Warszawy i nie tylko!

Dzieciństwo to czas, w którym doświadczenia i przeżycia mają kluczowe znaczenie dla budowania poczucia własnej wartości oraz poszerzenia horyzontów. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co można zrobić, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dzieciom. Jednym z popularnych i cenionych sposobów spędzania czasu wolnego są wycieczki jednodniowe, zwłaszcza te organizowane specjalnie dla najmłodszych. Wpływają na rozwój umiejętności społecznych dzieci, edukują, a także stanowią ciekawy sposób spędzania czasu. Serdecznie zapraszamy do naszej stajni koni. Jesteśmy idealnym kierunkiem na wycieczki dla dzieci z Warszawy i okolic. Nasza oferta skierowana jest do szkół, przedszkoli i innych grup edukacyjnych, które szukają wyjątkowej jednodniowej wycieczki w otoczeniu przyrody.

Atrakcyjne wycieczki jednodniowe nieopodal Warszawy dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej

Jednodniowe wycieczki dla przedszkoli czy szkół podstawowych do naszej stadniny pod Warszawą są doskonałą okazją dla dzieci, by zetknąć się ze spokojnie uosobionymi i przyzwyczajonymi do kontaktu z najmłodszymi końmi. W ramach naszych wycieczek dla przedszkolaków z Warszawy i okolic dzieci mogą poznać podstawy jeździectwa oraz doświadczyć radości z bezpośredniego kontaktu z naturą. Organizujemy jednak  również wycieczki, podczas których dziecięce aktywności nie opierają na kontakcie z końmi i innymi zwierzętami. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie!

Zadbamy o to, by dzień wycieczki był dniem pełnym wrażeń. Przygotowaliśmy specjalne programy dla najmłodszych: Indianie, Piraci i Konie oraz wycieczki sezonowe. Wszystkie zajęcia w ramach tych programów są dopasowane do wieku uczestników. Dzieci dzielone są według podziału grup w przedszkolu, a zajęcia prowadzone są w punktach.

Indianie

Pierwszy z programów zaczynamy od przygotowania i ozdabiania papierowych pióropuszy. Następnie jedna z Indianek maluje znaki plemienne. Dzieci uczą się budowania tipi i przygotowują totemy. Następnie są zapraszane do zabaw: wyścigu jaszczurek, rzutu lassem, polowania na bizony, równoważni czejeńskiej, strzelania z łuku na przyssawki. W planie przewidziana jest również wyprawa z mapą w poszukiwaniu złota. W miarę możliwości i warunków pogodowych staramy się, by wszelkie zabawy i aktywności odbywały się na świeżym powietrzu, jednak w przypadku opadów deszczu możemy skorzystać z naszej hali.

Piraci

W ramach drugiego programu wszyscy zostają piratami i wyruszają po skarb! Zaczynają od morskich tatuaży i budowy papierowych okrętów. Z baseników wyławiane są wędkami zwierzęta morskie i organizujemy wyścigi plastikowymi stateczków. Następnie dzieci przechodzą do konkurencji pirackich, takich jak: przejście po trapie, szukanie ukrytych piratów przez lunetę czy ucieczka przed rekinami. Ciekawą atrakcją jest również strzelania pukawkami do okrętu. Następnie każdy uczestnik dostaje kawałek mapy, który po połączeniu z kawałkami kompanów wskaże drogę do skarbu.

Konie

Trzeci program realizowany w ramach naszych wycieczek dla przedszkoli do Stajni Wilga pod Warszawą jest równie ciekawy i rozwijający. Na początku przygody przedszkolaki poznają stajnię i wszystkich jej mieszkańców. Dzieci będą miały okazję zobaczyć najmniejsze kucyki, małe konie, a także potężne konie pociągowe. Będą mogły uczyć się o ich zwyczajach oraz sposobie komunikacji ze sobą. Dowiedzą się także, jakie są różnice między kucem a źrebakiem. Na ujeżdżalni, dzieci będą mogły pobiegać jak konie przez przeszkody, ścigać się w workach, a także sprawdzić swoje siły w przeciąganiu liny. Kolejnym punktem programu jest czyszczenie koni i przejażdżki, podczas których dzieci będą oprowadzane na kucach. Na zakończenie, dowiedzą się o pozostałych mieszkańcach stajni – miniaturowych kozach, osiołku Maszy i króliczkach. Dzieci będą miały okazję nakarmić kózki oraz konie. To niezapomniane doświadczenie dla każdego małego miłośnika zwierząt!

Warto podkreślić, że każda wycieczka w naszej stadninie rozpoczyna się od krótkiego instruktażu bezpieczeństwa, aby żadnemu uczestnikowi nie stała się krzywda. Nasze konie są łagodne i przyzwyczajone do kontaktu z dziećmi, ponieważ starannie dobieramy zwierzęta do zajęć z najmłodszymi. W trakcie wszystkich zajęć realizowanych w ramach naszej oferty wycieczek dzieci ze szkół i przedszkoli z Warszawy i okolic stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę i walory edukacyjne. Dzieciaki mają możliwość obserwacji życia zwierząt z bliska, karmienia ich, poznania ich zwyczajów oraz wielu innych ciekawostek.

Wycieczki sezonowe

W Stajni Wilga przygotowaliśmy również moc wrażeń i zabaw na powitanie wiosny, Wielkanoc, pożegnanie jesieni, czyli Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz na Mikołajki. Programy są tak przygotowane, by można je było zrealizować podczas różnej pogody. Część zajęć odbywa się w terenie (w razie niepogody na dużej hali) a część w sali, aby dzieci mogły ogrzać się przy gorącej herbacie.

Jednodniowe wycieczki dla dzieci do Stajni Wilga nieopodal Warszawy – bezpieczeństwo i dobra zabawa

Nasza stajnia to miejsce, gdzie każdy uczestnik wycieczki może znaleźć coś dla siebie – od fascynujących opowieści o koniach, przez bezpośredni kontakt z naturą, aż po aktywny wypoczynek i zabawę. Jesteśmy przekonani, że jednodniowa wycieczka dla dzieci do naszej stadniny zostanie na długo w pamięci uczestników, inspirując ich do dalszego odkrywania świata przyrody, a w przypadku starszych dzieci – również potencjalnej pasji do jeździectwa.

Zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły i dostosować program wycieczki do potrzeb Waszej grupy. Czekamy na Was, by wspólnie spędzić niezapomniany dzień w otoczeniu przyrody nieopodal Warszawy. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pozostałych części oferty. Organizujemy również tzw. zielone szkoły, czyli wycieczki kilkudniowe oraz obozy dla dzieci skupiające się stricte na nauce jeździectwa. Polecamy również zapisy na pojedyncze zajęcia z jazdy konnej – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

OFERTA NA ROK 2024

Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 29
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 26
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 14
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 30
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 31
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 28
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 11
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 02
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 24
Wycieczki jednodniowe koło Warszawy - dla dzieci z przedszkola wycieczki dla dzieci 500x335 17