Pytania i odpowiedzi – zimowe obozy jeździeckie

Jaki strój do jazdy konnej będzie odpowiedni zimą?

Ostatnie zimy są bardzo różne więc proszę zweryfikować listę według aktualnej prognozy pogody.

Należy pamiętać, że przy dużych mrozach ubieramy się na cebulkę. Polecamy:

  • bieliznę termiczną
  • koszulkę / bluzę / kurtkę
  • jeżeli dziecko zakłada kamizelkę jeździecką powinna być ona blisko ciała a więc na koszulkę ewentualnie na bluzę jeśli nie jest zbyt obszerna, zawsze pod kurtkę
  • wysokie skarpetki lub podkolanówki / legginsy lub bryczesy / spodnie ortalionowe
  • ciepłe buty w jakich dziecko chodzi zimą; nie polecamy sztybletów nieocieplanych lub klasycznych kaloszy tylko te z lekkie, z pianki eve – one są odpowiednie na ujemne temperatur
  • cienka czapka pod kask (bez pomponu) lub kominiarka
  • rękawiczki pięciopalczaste, nie ortalionowe (są za grube i trudno trzymać wodze)

W jaki sposób dzieci są przydzielane do grup?

Podczas turnusu są dwie lub trzy grupy wiekowe: młodsza i starsza lub młodsza, średnia, starsza. Ostatecznie zależy to od liczby dzieci zgłoszonych na wypoczynek. Czasami z jednego rocznika dzieci są w dwóch różnych grupach (dzielimy wtedy uczestników według miesiąca urodzenia oczywiście biorąc pod uwagę zgłoszone przyjaźnie i znajomości).
Zapisując dziecko zawsze można zapytać jaki jest przedział wiekowy w danej grupie.

Czy można zgłosić aby znające się dzieci były razem w pokoju?

Tak, taką prośbę należy zgłosić przy zapisywaniu dziecka (w formularzu w uwagach).
Jeżeli ktoś zgłasza wspólne zakwaterowanie w późniejszym terminie, nie możemy zagwarantować spełnienia prośby, ponieważ w pokojach nie łączymy różnych grup a może nie być już możliwości zmiany grupy, jeśli lista jest zapełniona. Dotyczy to także dzieci z tego samego rocznika (czasami dzieci w tym samym wieku są w dwóch grupach, np grupa młodsza 7/8-10 lat, grupa średnia 10-11 lat).

Jak będzie zakwaterowane rodzeństwo / przyjaciele z różnicą wieku?

Standardowo, jeżeli rodzic nie zgłosi inaczej, dzieci przydzielamy do grup według wieku. Tym samym dzieci z dużą różnicą wiekową będą w różnych pokojach (w jednym pokoju nie łączymy różnych grup wiekowych).
Jeżeli opiekun prosi o wspólne zakwaterowanie, to wtedy dzieci będą w tym samym pokoju i w tej samej grupie. Najczęściej będzie to grupa wiekowa odpowiednia dla młodszego dziecka.

Czy dziecko musi mieć kontakt z końmi przed obozem?

Nie, nie jest to konieczne. Na każdym obozie mamy różne grupy zaawansowania: od dzieci nigdy nie jeżdżących konno po dzieci galopujące i skaczące.
Jeśli rodzic ma obawy, można umówić się na jedne zajęcia przed obozem, aby sprawdzić czy dziecko nie boi się koni.

Co w przypadku gdy dziecko zachoruje lub ulegnie urazowi i nie może uczestniczyć w obozie?

Rezygnacja z obozu jest zgodna z Warunkami Uczestnictwa. Aby nie stracić dokonanych wpłat zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie pozwalające uzyskać zwrot 100% kosztów imprezy turystycznej. Oferujemy takie ubezpieczenie w TUiR Allianz Polska SA. Możliwość wykupienia tego ubezpieczenia jest tylko przy rezerwacji imprezy.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Co w przypadku gdy dziecko zachoruje podczas obozu?

Jeżeli dziecko choruje i nie może dalej pozostać na obozie, Rodzic jest zobowiązany do odbioru Uczestnika. Zgodnie z Warunkami Uczestnictwa otrzymuje 1% należności za każdą niewykorzystaną dobę.
Aby uzyskać całkowity zwrot za niewykorzystane świadczenia, przy zapisywaniu dziecka można wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie. Oferujemy takie ubezpieczenie przy zapisywaniu dziecka w TUiR Allianz Polska SA.
Zobacz szczegóły w paragrafie 10 >>>

Co z rzeczami wartościowymi na obozie?

Na obozach jest całkowity zakaz posiadania tabletów, laptopów i innego tego typu sprzętu. Zalecamy także niezabieranie innych rzeczy wartościowych takich jak drogie telefony komórkowe, karty kredytowe i czy duże kwoty pieniędzy. Prosimy również o nie dawanie dzieciom wartościowej odzieży i obuwia. Na czas obozu zachęcamy, aby przekazać pieniądze pod opiekę wychowawcy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zabierają rzeczy wartościowe na własną odpowiedzialność.
Pierwszego dnia po obiedzie zbieramy telefony komórkowe, które są zdeponowane w pokoju wychowawców i dzieci otrzymują je raz dziennie, po obiedzie, na ok. 15 min.

Czy dziecko będzie miało zdjęcia z obozu?

Na każdym turnusie wychowawcy i instruktorzy robią bardzo dużo fotografii. Po turnusie wysyłamy do Państwa link do zdjęć.

Co w przypadku gdy dziecko przyjmuje leki?

W karcie kwalifikacyjnej, którą wysyłamy z dokumentami, należy podać informację o przyjmowanych przez dziecko lekach i sytuacjach, w których powinny zostać podane. Przy przyjeździe wszystkie leki, wraz z opisem podawania, należy przekazać wychowawcy.

Czy dzieci chodzą w niedzielę do kościoła?

Podczas obozów nie organizujemy wyjść do kościoła. Każdy opiekun może odebrać dziecko i we własnym zakresie zorganizować takie wyjście pod warunkiem, że aktualnie nie ma przeciwskazań ze względów epidemicznych, na odwiedzanie dzieci i czasowe ich zabieranie.

Czy mogę otrzymać fakturę za obóz?

Tak, faktury wystawiane są na podmiot wpłacający za obóz.

Od 01.01.2020 fakturę na firmę można otrzymać tylko w przypadku podania jej danych (NIP, pełna nazwa i adres firmy) PRZED DOKONANIEM WPŁATY. Bez podania tych danych wpłata jest fiskalizowana na osobę fizyczną bez możliwości zmiany!

Po zgłoszeniu chęci otrzymania faktury, wysyłamy ją na podany adres email.

Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 09
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 12
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 16
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 17
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 18
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 19
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 20
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 15
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 13
Pytania i odpowiedzi - zimowe obozy jeździeckie ferie w siodle 500x335 14